Hakkımızda

Ana Sayfa 9 Hakkımızda

Metal Oksit Kimya Sanayii A.Ş., 1975 yılında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve İsveç Ranas firmasının know-how’ı ile Fransız prosesi kullanarak İstanbul’da Çinko Oksit üretimine başlamıştır.

2015 yılında kapasitesini ve ürün yelpazesini arttırarak İstanbul’dan Dilovası Kocaeli’ndeki modern tesislerine taşınan Metal Oksit, hammadde olarak minimum %99.995 saflıkta elektrolitik külçe çinko ve yüksek kaliteli lapa kullanmaktadır.

Firmamız için müşteri memnuniyeti ve kalitede devamlılık kuruluşundan bu yana sürekli en ön planda tutulmuş olup, üretimin her aşaması hammaddelerimizin tesise girişinden müşteriye sevkine kadar olan süreçte tam donanımlı laboratuvarımızda yetişmiş teknik elemanlarımız tarafından vardiya bazında kontrol edilmektedir.

Metal Oksit senelik 22.000 ton kapasiteli üretiminin her aşamasında insan sağlığı, iş güvenliği ve çevreye olan hassasiyetini ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 sertifikalarıyla belgelemiştir.

Kullanım Alanları;
– Lastik kauçuk sanayiinde
– Boya Sanayiinde
– Seramik ve cam sanayiinde
– Tekstil sanayiinde
– Metal kaplama sanayiinde
– İlaç ve kozmetik sanayiinde
– Gübre Sektöründe

Metal Oksit, Kalite, çevre ve İş sağlığı güvenliği ile ilgili sorumluluklarını ne şekilde yönettiğini olumlu veya olumsuz etkileyebilecek önemli hususlarla ilgili, üst düzey, kavramsal bir anlayışı benimsemektedir.

Metal Oksit Kimya Sanayi A.Ş.

Açık alan : 9.000 m2
Kapalı alan : 4.000 m2
Üretim Kapasitesi : 22.000 ton / yıl

Entegre Yönetim Sistemi Politikası

Metal Oksit firması; 1975 yılından günümüze kadar edindiği tecrübe ile Türkiye’nin en üst kalite ve en yüksek kapasiteli çinko oksit üreticisi olmayı vizyonu haline getirmiştir.

Bu vizyona ulaşabilmek için;

 • Müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı,
 • Hem yurt içi hem de yurt dışına satış yapmayı,
 • Kalite, çevre ve iş güvenliği uygulama ve bilincini en üst seviyeye çıkarmayı,
 • Personel gelişimine ve eğitimine önem vermeyi,
 • Kurumsallaşma sürecini tamamlamayı,
 • Metal Oksit” adını bir marka haline getirmeyi

temel ilke olarak benimsemiştir.

Ayrıca Metal Oksit yönetimi,

 • Çevrenin korunmasını ve firmamız faaliyetlerinden kaynaklı oluşabilecek kirliliğin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını,
 • Firma çalışanlarının, ziyaretçilerinin, alt işverenlerimizin ve işyeri dışında çalışan şirket personelimizin sağlık ve güvenliklerinin temin edilmesini, işle ilgili yaralanma ve sağlık bozulmalarının önlenmesini, güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarının sağlanmasını, tehlikeleri ortadan kaldırmak ve İSG risklerini azaltmak için her türlü tedbirin alınmasını,
 • Yürürlükte bulunan çevre ve iş güvenliği mevzuatları ile müşteri istekleri de dahil ilgili diğer gereklilikleri yerine getirmeyi,
 • Çalışanlarımızın, çalışan temsilcilerine danışma ve katılımı için desteklenmesini,
 • Entegre Yönetim Sistemi ve ilgili tüm süreçleri, Metal Oksit yönetimi ve çalışanları tarafından gözden geçirilerek sürekli iyileştirileceğini taahhüt eder.

Bizi Arayın

0262 290 91 10

E-Posta

info@metaloksit.com

Adres

Demirciler OSB. Nuri Türker Cad. No:6 Dilovası / KOCAELİ

Çalışma Saatlerimiz

09:00 / 17:00

Call Now Button